Optymalizacja grafik pod SEO

|
|
Kategorie: SEO

Grafika, którą używamy na stronie internetowej to element, który również powinien być poprawnie zoptymalizowany. Niesie to za sobą kilka korzyści, o których zaraz się dowiemy. Nazwy plików, atrybut title lub alt, rozmiary grafik – to wszystko ma znaczenie.

 

 

Rozmiar i waga grafik

Rozmiar i waga grafik to część optymalizacji, która ma wpływ głównie na szybkość ładowania się witryny. Należy przede wszystkim wgrywać na stronę zdjęcia o rozmiarach, które faktycznie będą wyświetlane, a co więcej zastosować kompresję bezstratną, aby nie obciążać strony. Istnieje wiele darmowych programów, które są w stanie zredukować wagę naszych grafik bez widocznej dla oka zmiany jej jakości. Przykładem może być https://tinyjpg.com.

Dzięki zadbaniu o rozmiary i wagę grafik nasza strona będzie wczytywała się znacznie szybciej.

 

Title

Title, czyli tytuł grafik jest elementem, który wykorzystywany jest między innymi do wyszukiwarki grafiki. Każda grafika powinna mieć uzupełniony title. Warto zamieścić w nim słowo kluczowe powiązane z grafiką. Title umieszczamy w kodzie podczas wstawiania grafiki:

<img src=”adres grafiki” alt=”przykładowy alt” title=”przykładowy title” />

 

Alt (opis alternatywny)

Opis alternatywny jest kolejną rzeczą, o którą należy zadbać przy wgrywaniu grafik na stronę internetową. Powinien być zawsze uzupełniony. Opis alternatywny to także idealne miejsce na umieszczenie w nim słów kluczowych (oczywiście w sposób naturalny).

 

Nazwa grafik

Nazwa pliku także ma znaczenie i powinna być przyjazna. Oznacza to, że zamiast nazw w stylu: 12345.jpg czy IMG04240.jpg powinniśmy użyć faktycznie nazwy odnoszącej się do zawartości grafiki. Przykład: czarne-buty-meskie.jpg

W nazwach grafik należy unikać polskich znaków oraz znaków specjalnych. Spacje w przypadku grafik zamieniamy na pauzy.

Poprawna optymalizacja grafik pozwoli nam na uzyskiwanie wyższych pozycji w wyszukiwarce grafiki, z której możemy czerpać dodatkowy ruch.

Jeśli chcesz dowiedzieć się więcej o optymalizacji grafik oraz innych elementach, które mają wpływ na pozycję twojej strony w wyszukiwarce, zapisz się na szkolenie SEO, które odbędzie się 13 marca w Krakowie. Więcej szczegółów znajdziesz na stronie: http://semahead.pl/produkty/szkolenia-seo

Komentarze do artykułu: Optymalizacja grafik pod SEO