Nadchodzi aktualizacja Speed Update

|
|
Kategorie: SEO

Po raz kolejny, nadchodzący rok będzie rokiem mobile! Google znów zapowiada rewolucję i straszy developerów aktualizacją  mobilną. Kto w wakacje straci swoje pozycje?

Google właśnie poinformowało (https://webmasters.googleblog.com/2018/01/using-page-speed-in-mobile-search.html), że od lipca 2018 roku prędkość ładowania strony będzie jednym z czynników branych pod uwagę przy tworzeniu rankingu w wyszukiwarce mobilnej.

„SPEED UPDATE”, bo taką nazwą pracownicy Google ochrzcili aktualizację, ma dotknąć tylko najwolniejsze strony. Czas pokaże, co kryje się pod tym sformułowaniem. Póki co Google zapewnia, że zamiana będzie odczuwalna na niewielkim procencie zapytań.

Strony mają być oceniane niezależnie od użytej przy ich budowie technologii (czyżby Google bało się posądzenia o faworyzowanie AMP?). Gigant z Mountain View przyznaje również, że wartościowa treść wciąż pozostanie bardzo silnym sygnałem w algorytmie i jeśli tylko wyszukiwarka uzna, że pasuje do zapytania użytkownika, to mimo powolnej witryny wciąż możemy wyświetlać się na wysokich pozycjach.

Narzędzia optymalizacyjne

Zanim nadejdzie godzina zero, Google gorąco zachęca do badania i optymalizacji wydajności witryn internetowych przy pomocy swoich narzędzi:

 

Komentarze do artykułu: Nadchodzi aktualizacja Speed Update