Nowość! Ankiety w Messengerze

|
|
Kategorie: Social Media

Messenger właśnie uczynił podejmowanie grupowych decyzji prostszym. Od teraz istnieje możliwość tworzenia ankiet bezpośrednio w konwersacji! Jak to zrobić?

 

Im większa grupa, tym trudniej coś ustalić. Ta zasada odnosi się również do wirtualnych rozmów grupowych. Messenger wychodzi naprzeciw oczekiwaniom użytkowników i wprowadza ułatwienie – ankiety w rozmowach.

Ankietę od teraz możemy łatwo wykorzystać w każdej rozmowie, która ma 3 lub więcej uczestników. Aby ją dodać, należy kliknąć ikonkę „Utwórz sondę”, znajdującą się na dole okienka, po prawej stronie.

 

Następnie po prostu dodajemy pytanie i poszczególne odpowiedzi, po czym klikamy „Utwórz ankietę”.

 

Gotowe! Tak wygląda przykładowa ankieta. Gdy uczestnicy konwersacji oddadzą w niej głos, zobaczymy komunikat, a ich zdjęcie profilowe pojawi się przy wybranej odpowiedzi.

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

Przyda się?

Moim zdaniem tak. Ustalanie wspólnych planów w dużej grupie często jest problematyczne. Prosta ankieta z opcjami miejsca spotkania albo jego godziny będzie łatwiejsza i bardziej czytelna niż przegrzebywanie się przez stos pojedynczych wiadomości.

Warto też zauważyć, że opcja ankiet w konwersacjach była testowana w USA już prawie pół roku temu. Skoro widzimy ją teraz także w Polsce, to oznacza, że musiała się sprawdzić.

 

 

A Wy? Macie już ankiety? Będziecie korzystać?

 

 

INTERESUJĄ CIĘ FACEBOOKOWE NOWOŚCI?

A czy wiesz, jak technologiczne nowinki wykorzystywać w marketingu? Poznaj nasze szkolenia!

Facebook w biznesie – co robić, by najpopularniejsze medium społecznościowe przynosiło Ci realne zyski? Jak planować kampanie na FB i jak oceniać ich wyniki? Zostań prawdziwym Facebook Bussines Managerem!

Systemy reklamowe w e-commerce – jak planować budżet na działania promocyjne w Internecie? W jaki kanał warto inwestować? Jakie możliwości daje RTB, AdWords czy Facebook? Odkryj możliwości reklamy w Internecie!

 

 

Komentarze do artykułu: Nowość! Ankiety w Messengerze