Facebook tworzy swojego Analyticsa

|
|
Kategorie: Social Media

Na kwietniowej konferencji F8 w San Jose w Kalifornii, Facebook zapowiedział rozbudowę swojego narzędzia analitycznego. Zmiany można już obserwować na kontach, choć dane nie są na nich jeszcze zbierane.

Facebook bierze przykład z rozbudowanych funkcji Google Analytics i zaczyna tworzyć swój własny system analityki. Narzędzie znane dotychczas jako Facebook Analytics for Apps, staje się Facebook Analytics i zyska kilka dodatkowych funkcji takich jak Automated Insights. Mechanizm oparty na zaawansowanym uczeniu maszynowym (Tak, dobrze myślicie – wkraczamy w erę sztucznej inteligencji!) pozwoli na gromadzenie dokładnych i wartościowych danych, dotyczących zachowań użytkowników obecnych na wielu kanałach w sieci. Insighty zostaną wzbogacone o dane demograficzne czy np. statystyki zakupów wewnątrz aplikacji.

Jak to działa? Sklep online będzie miał możliwość gromadzenia danych, które powiążą osoby komentujące dany produkt umieszczony w poście na Facebooku z ich dalszym zachowaniem, jakim może być przejście na stronę sklepu i zakup produktu. Tak zaawansowane śledzenie ścieżki zakupowej zapowiada prawdziwą rewolucję – pozwoli sklepom lepiej poznać klientów i ich preferencje zakupowe.

Zmiany już można obserwować na kontach – na razie tylko w obrębie dashboardów. Z niecierpliwością czekamy, aż pojawią się dane i zaczniemy testować!

Interesują Cię Facebookowe nowości?

A czy wiesz, jak technologiczne nowinki wykorzystywać w marketingu? Poznaj nasze szkolenia i zapisz się na czerwcowe terminy już dziś!

Facebook w biznesie – co robić, by najpopularniejsze medium społecznościowe przynosiło Ci realne zyski? Jak planować kampanie na FB i jak oceniać ich wyniki? Zostań prawdziwym Facebook Bussines Managerem!

Systemy reklamowe w e-commerce – jak planować budżet na działania promocyjne w Internecie? W jaki kanał warto inwestować? Jakie możliwości daje RTB, AdWords czy Facebook? Odkryj możliwości reklamy w Internecie!

Komentarze do artykułu: Facebook tworzy swojego Analyticsa